yörük çadırı

Hakkımızda

Yörük çadırı, köyümüzde 1968 yılında üretilmeye başlanmıştır. O gunlerden bu gunlere kadar yaşatmaya, yaşatılmaya çalışıyoruz.

Çocukluğumuz yaşadığımız yıllarda ailemize yardım etmek amacıyla sokaklarda koşturmak yerine tezgahlarda çadır dokuyarak, çadır ipi sararak başladık ve o gunden bugune devam etmekteyiz. O gunlerde üretilen çadırları belirli kişiler sipariş verir ve kişilere çadır yapılırdı. O eski gunlerde üretimi yetiştiremediğimiz yörük çadırını, şimdilerde aramıyor değiliz.

2000 yılına kadar herşey yolunda gidiyordu. Fakat Milenyum çağına girmekle birlikte fabrikaların kurulması köyde artık o eski gunlerin yavas yavas aranmaya başlamasına neden oldu. Bununla birlikte yörük çadırı daha farklı bir şekilde nasıl değerlendirilebilir, bunun arayışları başladı ve yörük çadırını turistlik amaçlarla üretilmeye başlandı. Restaurant, otel, dinlenme tesisleri, halı saha çatısı, yayla şenlikleri, ramazanda iftar çadırları vb. amaçlarla tercih edilmektedir.

Misyonumuz

Eski çağlardan günümüze kadar gelmiş olan bu geleneğimizi paylaşarak yaşatmak.

Vizyonumuz

Müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için kalite standartlarına uygun ve el emeği ile yapmış olduğumuz dokuma çeşitlerimizle hizmet üretmektir.

NEDEN OBA DOKUMACILIK?

  • 1. sınıf malzeme ve işçilikle işinizi ön görülen sürede bitirerek teslim eder.
  • Müşterilerinin her iş için ayrı ekip aramalarını gerektirmeyecek yapısıyla mümkün olan en kısa zamanda işini bitirerek zaman kaybını azaltır.
  • 10 yıllı aşkın süredir hizmet ettiği sektörde tecrübesi sayesinde size en uygun ürünü en uygun maliyetle sunar.
  • El dokumalarıyla sizin zevkinize ve işinize en uygun ürünü sunarak kaliteli ve güvenilir hizmet sağlamak.
  • Yapım ve uygulamalardan doğabilecek aksaklıklar firma garantisi altındadır.